Förtroendevalda | Sverigedemokraterna Lilla Edet

Förtroendevalda

    Våra förtroendevalda

    Kommunfullmäktige

    Christer Ädel – Gruppledare

    • Christer.Adel@lillaedet.se
    • Christer.Adel@sd.se

     

    Carl Carlsson – Ordinarie ledamot

    • Carl.Carlsson@lillaedet.se

     

    Kommunstyrelsen

    Frej Dristig – Ordinarie ledamot

    • Frej.Dristig@lillaedet.se
    • Frej.Dristig@sd.se
    • 0761653565

     

    Johan Johansson – Ersättare

    • Johan.B.Johansson@sd.se
    • 0735012687

     

     

    Omsorgsnämnden

    Per Anders Sturk – Andre vice ordförande

    • Per.Anders.Sturk@SD.se

     

     

     

    Utbildningsnämnden

    Ann Kristin Johansson – Ordinarie ledamot

    • Ann.Christine.M.Johansson@sd.se

     

     

    Kommunala rådet för personer med funktionsnedsättning

    Alexander Samuelsson – Ersättare

    • Alexander.Samuelsson@sd.se